Olejowanie podłogi drewnianej – cena

Olejowanie podłóg drewnianych stało się popularnym wyborem, ponieważ zapewnia bliski kontakt z naturalną fakturą drewna i umożliwia podkreślenie naturalnego piękna słojów. Nasi profesjonalni stolarze w zakładzie McKapka rozumieją znaczenie właściwego wykończenia podłóg drewnianych. Dzięki olejowaniu podłogi z drewna nie tylko zachowują piękny, naturalny wygląd, ale też łatwo je naprawić i konserwować.

Używając oleju do podłóg, warto pamiętać, że wewnętrzne powierzchnie wymagają innej ochrony niż powierzchnie zewnętrzne narażone na wilgoć i grzyby. Wiele osób sięga po oleje naturalne, ale nasi doświadczeni stolarze z firmy McKapka wybierają również oleje syntetyczne, także takie zawierające odpowiednie środki bakteriobójcze. W to, ile kosztuje olejowanie podłogi, wliczamy też profesjonalne środki i szybkość i dokładność usługi.

Olejowanie podłogi w firmie McKapka

Profesjonalne wykonanie zabiegu olejowania w McKapce ma wiele zalet. Profesjonalne olejowanie podłóg może sprawić, że drewniane parkiety będą służyć ci przez lata: olej głęboko wnika w drewno, zapobiegając jego kurczeniu się, skrzypieniu i rozszerzaniu. Co o wiele ważniejsze, olej nie tworzy warstwy, która może z czasem popękać, tylko wzmacnia naturalne właściwości drewna.

Profesjonalnie olejowane podłogi są również odporne na wilgoć, dzięki czemu nadają się do stosowania w kuchniach i łazienkach. Co więcej, jeśli pojawią się jakieś rysy lub uszkodzenia, olejowanie podłogi sprawia, że można je naprawić miejscowo bez konieczności renowacji całej podłogi. Klepki można wymienić, bez potrzeby pokrywania ponownie olejem całego parkietu. To oszczędza czas i pieniądze. Wreszcie, w przeciwieństwie do stosowanego lakieru podłogi olejowane nie stają się śliskie i niebezpieczne.

Olejowanie sprawia, że podłoga jest w stanie „oddychać” i nie jest narażona na uszkodzenia i wypaczenia. Po profesjonalnym olejowaniu od zakładu stolarskiego McKapka będziesz mógł samodzielnie wykonać ponowne olejowanie podłogi. Trzeba jednak pamiętać, że obróbka oleju uwypukla wszelkie niedoskonałości drewna, dlatego staranne i skrupulatne przygotowanie powierzchni przed nałożeniem oleju jest kluczowe dla uzyskania pożądanych efektów — i dlatego warto przy nim sięgnąć po pomoc profesjonalistów.

Olejowanie podłóg – na czym polega?

W firmie McKapka na wylot znamy proces nakładania oleju. Zanim rozpoczniemy olejowanie podłogi, powierzchnia drewna musi być starannie przygotowana poprzez jej oczyszczenie, osuszenie i odtłuszczenie oraz usunięcie wszelkich wcześniejszych powłok. Dlatego właśnie świadczymy profesjonalne usługi stolarskie, jak olejowanie podłogi — cena odzwierciedla przygotowanie i znajomość tematu obróbki drewna.

Prawidłowe olejowanie parkietu polega na dokładnym rozprowadzeniu oleju, dbając o zachowanie odpowiedniej grubości warstwy i usunięciu jej nadmiaru za pomocą miękkiej bawełnianej szmatki lub gąbki. Nasi eksperci używają do tego tak industrialnych maszyn, jak i pędzli i wałków, tam, gdzie wymagana jest ręczna precyzja.

Zwłaszcza jeśli chodzi o olejowanie podłogi, która musi być olśniewająca i wytrzymała, profesjonaliści ze stolarni McKapka wiedzą, jak ważne jest polerowanie. Trzeba to zrobić szybko, aby uniknąć plam z oleju, które mogłyby stwardnieć i źle wyglądać. Aby parkiet był gładki i błyszczący, używamy maszyny polerskiej lub szlifierki ze specjalnym filcowym wkładem.

Jeśli zdecydujesz się na olejowanie podłogi dębowej, z buku czy innego rodzaju twardego drewna, bardzo trudne jest późniejsze jej lakierowanie. W stolarni McKapka zajmujemy się olejowaniem — ale także malowaniem i lakierowaniem. Nie polecamy jednak łączenia tych dwóch rodzajów impregnacji: nakładanie warstwy lakieru na wcześniej olejowane deski będzie bardzo trudne, kosztowne i czasochłonne.

Zatem jeśli chcesz zapewnić swoim drewnianym podłogom trwałość na lata, zachowując ich naturalne piękno, rozważ profesjonalne olejowanie podłóg w firmie stolarskiej McKapka. Olejowanie Twoich podłóg nie tylko podkreśli unikalne wzory słojów i kolor drewna, ale także sprawi, że będą one odporne na wilgoć i zarysowania. Jeśli jesteś zainteresowany olejowaniem podłogi, zachęcamy do skorzystania z pomocy profesjonalistów, którzy zapewnią Ci najlepsze rezultaty.