Drewniany parapet – jak o niego zadbać i na co zwracać uwagę?

Parapety drewniane wykonane w stolarni artystycznej McKapka to gwarancja stylu i wysokiej jakości. Co jeszcze przemawia za tym, by się na nie zdecydować? Jak zadbać o drewniany parapet i na co zwracać uwagę?

 

Parapety drewniane – realizacja Twoich marzeń

Decydując się na zamówienie parapetu w stolarni artystycznej McKapka, masz pewność nie tylko wysokiej jakości produktu, ale również realizacji zindywidualizowanej do Twoich marzeń i potrzeb. Masowe rozwiązania są jakościowo słabsze i nie dają takiej satysfakcji jak naturalne parapety z litego drewna.

W stolarni McKapka dbamy o drewno od A do Z. Wszystkie parapety drewniane zabezpieczamy specjalną powłoką lakierniczą odporną na wilgoć i plamy. Jeżeli takie jest życzenie klienta, możemy dodatkowo zabezpieczyć parapet przed ogniem. Jesteśmy elastyczni i dopasowujemy się do naszych klientów, dlatego na ich życzenie, możemy potraktować parapety drewniane wyłącznie ekologicznymi preparatami ochronnymi.

Niebezpieczeństwa montażu – wybierz sprawdzoną ekipę

Niestety różne rzeczy mogą się wydarzyć w czasie montażu parapetów drewnianych. Z tego powodu warto sięgać jedynie po sprawdzoną ekipę, która wie jak obchodzić się z drewnem i artystycznymi realizacjami stolarskimi.

Naszym klientom chętnie polecamy sprawdzone ekipy z Warszawy. Świadomie powierzamy im nasze produkty i jesteśmy spokojni o bezpieczny, właściwy montaż. Jeśli zamawiasz parapet z litego drewna, zadbaj o to, aby nie powierzać montażu przypadkowym osobom, z uwagi na możliwość powstania zniszczeń w czasie montażu.

Jak zadbać o drewniany parapet?

Drewniane parapety stworzone w stolarni artystycznej McKapka są zabezpieczone przed wilgocią i plamami. Wycierając kurz, warto pamiętać o tym, aby nie używać szmatek o szorstkiej powierzchni i agresywnych preparatów nieprzeznaczonych do pielęgnacji drewna. Używanie zbyt szorstkiej szmatki może powodować przypadkowe zadrapania. Jeżeli podczas takiego przypadkowego zadrapania wierzchniej warstwy, woda przedostanie się pod lakier, wówczas drewno zacznie niszczeć.

Pamiętaj, aby podczas wycierania kurzu z parapetu używać tylko delikatnych szmatek i preparatów przeznaczonych do drewna. Preparaty tego typu powinny zawierać wosk do drewna. Te drobne zmiany podczas sprzątania pozwolą zachować parapet w pięknym stanie przez całe lata.

Jeśli decydujesz się na parapet z litego drewna, pamiętaj:

  • w stolarni McKapka wszystkie parapety są impregnowane, nie w każdej stolarni ta opcja jest w standardzie,
  • korzystaj z usług sprawdzonej ekipy montażowej,
  • używaj delikatnych tkanin do wycierania kurzu z parapetu,
  • używaj preparatów przeznaczonych do pielęgnacji drewna, najlepiej wyposażonych w wosk.

Jeżeli masz pytania lub pomysł na drewniany parapet, skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez formularz dostępny na stronie. Z chęcią doradzimy Ci odpowiednie rozwiązania i stworzymy parapet Twoich marzeń. W stolarni artystycznej McKapka puścisz wodze wyobraźni, a Twoje pomysły zyskają fizyczną formę i kształt.