Gatunki Drewna w Meblarstwie: Szczegółowy Przewodnik

 

Dąb - Trwałość i Elegancja w Każdym Detalu

  • Dąb jest wybierany ze względu na swoją wytrzymałość i elegancję. Idealny na blaty kuchenne i meble intensywnie używane, świetnie sprawdza się także na schody, podłogi, parapety czy szafki nocne. Jego odporność na uszkodzenia mechaniczne czyni go doskonałym wyborem do domów i miejsc o wysokim natężeniu ruchu.

Buk - Jasny i Uniwersalny Wybór

  • Buk charakteryzuje się jasnym kolorem i subtelnym usłojeniem, będąc doskonałym wyborem dla nowoczesnych, jasnych wnętrz. Buk jest idealny na meble z toczonymi elementami lub giętymi/profilowanymi częściami, dodając elegancji i nowoczesności każdemu projektowi.

Jesion - Wytrzymałość i Naturalne Piękno

  • Jesion, niedoceniany, ale nieporównywalnie twardy i solidny, jest idealny na blaty robocze, biurka, stoły czy blaty kuchenne. Charakteryzuje się wyraźnym usłojeniem, będąc doskonałym wyborem dla miłośników naturalnego drewna i jego unikalnego wzoru.

Olcha - Idealna do Lakierowania i Wszechstronności

  • Olcha, łatwa w obróbce i lakierowaniu, jest świetnym wyborem na meble lakierowane na jednolity kolor. Doskonale nadaje się na meble ogrodowe i łazienkowe, świetnie znosząc warunki atmosferyczne, co sprawia, że jest to praktyczny wybór w różnych warunkach.

Sosna - Budżetowa Opcja o Wysokiej Jakości

  • Sosna, choć często uważana za mniej prestiżową, to świetny materiał na solidne meble z litego drewna. Idealna na korpusy mebli czy meble dla dzieci, oferuje trwałość i estetykę przy zachowaniu przystępnych cen.

Orzech - Wyjątkowość i Klasa

  • Orzech, ceniony w ekskluzywnych projektach meblowych, zachwyca niepowtarzalnym usłojeniem i kolorystyką. Idealny na blaty stołów, staje się wizytówką mieszkania lub domu, dodając wnętrzom szlachetności i elegancji.