Parapety drewniane – stylowe wykończenie Twoich okien

Drewniane parapety to rozwiązanie dla tych, którzy cenią bliskość natury i piękno tkwiące w tym surowcu. Cechują się wysoką estetyką i licznymi walorami dekoracyjnymi. Z łatwością można dopasować je do wielu różnych stylów – od rustykalnego, przez skandynawski, po tradycyjne góralskie budownictwo. Co jeszcze warto wiedzieć o drewnianych parapetach?

 

Parapety drewniane – kapka wiedzy na początek

Dzięki nieograniczonym możliwościom stolarni McKapka z łatwością dopasujesz parapety drewniane do okien, stylu architektonicznego domu i charakteru wnętrz. Wykonujemy parapety na wymiar dla klientów pochodzących z Warszawy, ale przyjmujemy również zamówienia on-line z dostawą w całej Polsce.

Nowoczesna stolarnia i zgrany zespół podchodzący z szacunkiem do drewna, pozwalają nam tworzyć wysoce zindywidualizowane projekty. Z łatwością i przyjemnością odchodzimy od ogólnie przyjętych standardów i podejmujemy wyzwania stawiane nam przez klientów. Twoje marzenia zyskają u nas fizyczną formę i kształt, a całości dopełni dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy detal.

Drewniane parapety – gwarancja jakości

Drewniane parapety wykonujemy z wysoce wyselekcjonowanego drewna I klasy. Pozyskujemy je głównie z lasów Roztocza i przetwarzamy we własnych tartakach. Najczęściej pracujemy w drewnie dębowym, jesionowym i sosnowym. Jednak wykonamy również parapet z mniej popularnej, a jednak przepięknej olchy lub jaworu.

Jeśli marzy Ci się parapet z egzotycznego drewna, możemy go dla Ciebie zaprojektować i wykonać.  Wybieramy niezwykłe twarde i wytrzymałe gatunki, takie jak orzech, czy czarny dąb (wersja premium).

Jak dbać o drewniany parapet?

Kluczowe jest dobre zabezpieczenie parapetu przed ewentualnymi uszkodzeniami. W stolarni artystycznej McKapka wszystkie parapety drewniane zabezpieczamy powłoką lakierniczą, która jest odporna na wilgoć oraz plamy. Na życzenie klienta dodatkowo zabezpieczamy parapet przed ogniem, korzystamy również z rozwiązania eko, które pozwala na pokrycie parapetu wyłącznie ekologicznymi preparatami ochronnymi.

Powierzchnię drewnianego parapetu należy czyścić przy użyciu delikatnej szmatki lub gąbki oraz specjalnego preparatu do czyszczenia. Powinien zawierać on w składzie wosk do drewna. Użycie szorstkiej gąbki lub chropowatej szmatki może spowodować przypadkowe zadrapanie wierzchniej warstwy. Jeśli tak się stanie, a woda dostanie się pod lakier, drewno będzie się niszczyć.

Parapety drewniane – zobacz, zanim zdecydujesz

Jeżeli masz pomysł i chcesz go zrealizować, ale nie wiesz jak do tego podejść, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy Ci odpowiednie rozwiązania, a Twoje marzenia z naszą pomocą uzyskają odpowiednią formę i kształt. Możesz do nas przyjechać i obejrzeć drewno, z którego powstaną Twoje parapety.

Nowoczesna stolarnia pozwala nam na realizację nawet najbardziej zindywidualizowanych projektów. Nie boimy się wyzwań i szanujemy niezwykły surowiec, którym jest drewno. Z radością stworzymy dla Ciebie parapety, których nie ma nikt inny.