Lakierowanie mebli drewnianych – cena

Lakierowanie mebli to świetny wybór, jeśli chcesz dodać koloru i ochrony swoim drewnianym meblom. Nie tylko podkreśla naturalne piękno drewna, ale także zapewnia trwałą warstwę ochrony przed wilgocią i zużyciem. Jednak uzyskanie gładkiego i estetycznego wykończenia wymaga odpowiedniego podejścia i techniki.

W firmie stolarskiej McKapka rozumiemy, jak ważne jest zachowanie naturalnego piękna drewna. Dlatego oferujemy profesjonalne usługi jak lakierowanie i malowanie mebli drewnianych, aby zapewnić, że Twoje meble będą atrakcyjne wizualnie i długowieczne.

Nasz zespół doświadczonych profesjonalistów używa wysokiej jakości lakierów i bejc do drewna, aby chronić je przed szkodliwym działaniem środowiska i podkreślić naturalne usłojenie. Niezależnie od tego, czy chcesz przywrócić wygląd zabytkowych mebli drewnianych, czy zabezpieczyć nowe wspaniałe meble, nasze lakiernie meblowe mają umiejętności i wiedzę, aby zapewnić Ci idealne rozwiązanie.

Lakierowanie mebli — dlaczego jest koniecznością?

Lakierowanie mebli na wysoki połysk nadaje im elegancki i wyrafinowany wygląd, który może wizualnie powiększyć przestrzeń małego pomieszczenia. Wykończenie lakieru odbija światło i tworzy poczucie lekkości, otwartości i przewiewności. Dodatkowo błyszczące wykończenie mebli lakierowanych może sprawić, że będą one przyciągającym wzrok punktem centralnym każdego pomieszczenia. Lakier ponadto dobrze komponuje się z metalem i szkłem.

Profesjonalne lakierowanie mebli sprawia również, że są one bardziej odporne na zarysowania, otarcia i inne formy uszkodzenia powierzchni. To świetne rozwiązanie dla przestrzeni komercyjnych lub urzędów o dużym natężeniu ruchu, lub gospodarstw domowych z bardzo aktywnymi dziećmi, lub zwierzakami.

Kolejną istotną zaletą mebli lakierowanych jest łatwość ich konserwacji. Czyszczenie lakierowanych mebli jest proste i bezproblemowe, ponieważ nie potrzeba do tego żadnych specjalnych preparatów. Lakierowanie stołu sprawia, że nie musisz zabezpieczać go co roku, i wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką, aby usunąć kurz i zabrudzenia.

Ponadto możesz do woli wybierać spośród szerokiej gamy kolorów, wykończeń i faktur, jeśli zdecydujesz się na profesjonalne lakierowanie mebli. Cena też nie przeraża: w stolarni McKapka możemy przekształcić Twój mebel za pomocą profesjonalnych narzędzi i substancji. Daje to swobodę projektowania jedynego w swoim rodzaju mebla, który idealnie pasuje do Twojego domu i osobistego gustu.

Lakierowanie i malowanie drewnianych mebli sprawia też, że możesz ochronić je przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wilgoć i światło słoneczne. Ochronna warstwa lakieru pomaga zapobiegać wypaczaniu się drewna, pękaniu lub blaknięciu z czasem, przedłużając w ten sposób jego żywotność i zapewniając mu piękny wygląd przez wiele lat.

Lakiernia meblowa McKapka – nasze metody

Lakiernia meblowa McKapka oferuje dla naszych klientów zarówno tradycyjne, jak i profesjonalne natryskowe metody lakierowania. Nasz wykwalifikowany zespół fachowców pomoże Ci wybrać odpowiednią metodę dla Twoich mebli, w zależności od Twoich preferencji i stopnia skomplikowania projektu.

W przypadku lakierowania tradycyjnego, do nakładania lakieru na powierzchnię mebla używamy wysokiej jakości pędzli i wałków, tam, gdzie istotna jest precyzja i podkreślenie naturalnej faktury i usłojenia drewna. Dysponujemy profesjonalnymi lakierami, od wodnych po akrylowe, by zapewnić najwyższą możliwą jakość. Nasz zespół zwraca uwagę na każdy szczegół, aby lakier został nałożony równomiernie i gładko.

Do lakierowania natryskowego nasza lakiernia meblowa używa najnowocześniejszego sprzętu, aby zapewnić perfekcyjne wykończenie. Nasz zespół profesjonalistów ma wieloletnie doświadczenie w lakierowaniu mebli metodą natryskową i wiemy, jak równomiernie nakładać lakier, aby uzyskać wysoki połysk.

Niezależnie od tego, jaką metodę lakierowania wybierzesz, lakiernia mebli McKapka gwarantuje najwyższą jakość usług i używa wyłącznie profesjonalnych lakierów i sprzętu z najwyższej półki, aby osiągnąć najlepsze efekty.

Jak wygląda lakierowanie mebli w firmie McKapka?

McKapka z wielką starannością podchodzi do lakierowania mebli z twardego drewna. Pierwszym krokiem jest dobór odpowiedniego lakieru i stosowanie się do wskazówek przekazanych przez klienta. Cenimy sobie dobro naszych klientów i dobry stan mebli.

Aby zapewnić równomierne pokrycie, zaczynamy od nałożenia lakieru na trudno dostępne miejsca i krawędzie przy pomocy pędzli, a następnie pokrywamy większe powierzchnie. Nakładamy cienkie, równe warstwy i powtarzamy proces kilka razy, aż do uzyskania pożądanego wykończenia. Po wyschnięciu po kilku godzinach nakładamy nową warstwę, aż do optymalnego wyglądu. Przed nałożeniem ostatniej warstwy, szlifujemy meble drobnoziarnistym papierem ściernym, tak by lakier miał nieco matowego wykończenia, i usuwamy pył.

W celu przyspieszenia procesu oferujemy również usługi lakierowania natryskowego, w specjalnych profesjonalnych komorach natryskowych. Nadal jednak dbamy o odpowiednie przygotowanie mebla oraz o równomierne nakładanie lakieru. Jeśli chcesz, aby Twoje meble wyglądały świetnie i służyły przez lata, zwróć się do firmy McKapka po profesjonalne usługi malarskie.

Sprawdź naszą ofertę