Lakierowanie parkietu i podłogi – cena

Jeśli szukasz sposobu na poprawę wyglądu swoich drewnianych podłóg, lakierowanie i malowanie parkietu może być rozwiązaniem, którego potrzebujesz. Drewniane podłogi są popularnym wyborem dla właścicieli domów od wielu lat, zapewniając naturalną i ciepłą atmosferę w każdym pomieszczeniu. Jednak wymagają one regularnej konserwacji, aby utrzymać ich połysk i chronić je przed uszkodzeniami.

Z tego właśnie powodu firma McKapka świadczy usługi stolarskie — jedną z nich jest lakierowanie parkietu. Nasi doświadczeni stolarze i lakiernicy pomogą ci we wspaniałym wykończeniu Twojej podłogi na wysoki połysk! Nasza pracownia lakiernicza McKapka stosuje wysokiej jakości lakiery, które nie wydzielają żadnych nieprzyjemnych zapachów i potrafią na długo zachować Twoją podłogę w jak najlepszym stanie.

Malowanie parkietu — z jakiego powodu?

Jeśli interesuje cię lakierowanie parkietu, cena nie powinna być przeszkodą – zakład stolarski McKapka oferuje profesjonalne usługi lakiernicze w rozsądnych kosztach. Lakierowane drewno jest znacznie trwalsze, a warstwa lakieru chroni podłogę przed zarysowaniami, odbarwieniami czy uszkodzeniami mechanicznymi, utrzymując Twój parkiet w idealnym stanie.

Powłoka lakieru ułatwia również czyszczenie i sprawia, że konserwacja jest bardzo prosta. Inwestując raz w lakierowanie podłogi w zakładzie stolarskim McKapka, masz przez lata ułatwione zadanie przy sprzątaniu.

Nasi specjaliści dysponują szerokim wyborem lakierów do różnych rodzajów drewna: mamy do dyspozycji specjalne lakiery do podłóg sosnowych, dębowych i jesionowych, a także parkietów z egzotycznych gatunków drewna. Nasze profesjonalne usługi zapewniają dopasowanie preparatu do intensywności użytkowania i charakteru danego pomieszczenia, a na życzenie możemy nawet dopasować kolor Twojej drewnianej podłogi przy malowaniu.

Również malowanie starego parkiety nie stanowi przeszkody. McKapka zatrudnia dobrych specjalistów od renowacji, którzy potrafią utrzymać stare deski w dobrym stanie i wydobyć naturalne usłojenie drewna.

W zakładzie stolarskim McKapka nasi eksperci z dużą starannością przygotowują lakiery do podłóg drewnianych i dobierają optymalne metody lakierowania do Twoich potrzeb. Biorą między innymi pod uwagę przewidywane obciążenie podłogi i dopasowują lakier do rodzaju drewna i przeznaczenia podłogi. Na przykład malowanie parkietu z deski sosnowej w salonie wymaga innej lakierobejcy niż do drewnianego tarasu, altany czy pergoli.

By szybko pomalować lub polakierować duże powierzchnie, korzystamy z pistoletów i natrysków. Gdy malowanie parkietu wymaga skupienia się na detalach, często sięgamy też po klasyczne pędzle i wałki malarskie. Potrafimy stworzyć idealnie polakierowany parkiet, równoważąc potrzeby estetyki i wytrzymałości.

Dodatkowo przy lakierowaniu i malowaniu parkietów nasi eksperci biorą pod uwagę pożądany efekt, np. bezbarwny lakier z połyskiem lub kolorowy lakier o wykończeniu matowym, półmatowym lub satynowym. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i aranżacji Twojej przestrzeni. Dzięki naszej dbałości o szczegóły i fachowości możesz zaufać, że w naszym warsztacie Twoje podłogi drewniane zostaną poddane najlepszej możliwej obróbce.

Lakierowanie parkietu: czego używają nasi specjaliści.

W zakładzie stolarskim McKapka nasi specjaliści stosują różne lakiery w zależności od rodzaju drewna i pożądanego wykończenia. Niektóre z podstawowych rodzajów stosowanych przez nas lakierów to podkłady wodne i rozpuszczalnikowe, lakiery jedno- i dwuskładnikowe (do trudnych gatunków drewna), rozpuszczalnikowe (syntetyczne, poliuretanowe) oraz lakiery poliuretanowo-akrylowe. Dobrze wiemy, jak i kiedy stosować substancje i jak wpłyną one na Twoje drewno!

Zwracamy naturalnie uwagę na zalecenia producenta dotyczące czasu schnięcia i aplikacji oraz stosujemy odpowiednią ilość lakieru, aby zapewnić jak najlepszą ochronę. Nasi profesjonaliści są dobrze zorientowani w sztuce lakierowania podłóg, więc możesz być pewien, że piękno Twojej drewnianej podłogi zostanie zachowane. Wiemy, kiedy należy nałożyć dodatkowe warstwy lakieru, i kiedy je zmatowić.

Dla wielu rozwiązań stosujemy lakiery wodorozcieńczalne, ponieważ do pewnego stopnia regulują wchłanianie wilgoci z powietrza, co spowalnia wpływ żywiołów na drewniane parkiety. Dzięki wodnym lakierom parkiet może lepiej „oddychać” i dostosować się do temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Wiemy też, kiedy stosować lakiery rozpuszczalnikowe (syntetyczne): wtedy ograniczamy wpływ wilgoci na drewno. Choć to ryzykowne rozwiązanie, możemy ułożyć i polakierować na przykład drewniany parkiet do łazienki.

Jeśli chcesz nadać swoim drewnianym podłogom elegancki połysk i zabezpieczyć je przed uszkodzeniami, rozważ ich lakierowanie z pomocą zakładu stolarskiego McKapka. Nasi doświadczeni specjaliści korzystają z wysokiej jakości lakierów i dobierają do Twoich potrzeb optymalne metody lakierowania, dzięki czemu urok Twojej drewnianej podłogi z pewnością zostanie zachowany.

Dlaczego więc czekać? Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację i zapewnić swoim drewnianym podłogom jakość, na którą zasługują!

Sprawdź naszą ofertę